Oświetlenie w łazience

 

W łazienkach zwykle stosuje się kilka rodzajów oświetlenia lub co najmniej dwa punty świetlne. Wynika to z tego, że po pierwsze niezbędne jest tzw. ogólne światło, padające z sufitu, dzięki któremu z łatwością możemy poruszać się po pomieszczeniu i nie zrobić sobie krzywdy ani niczego nie zepsuć. Drugim są zwykle kinkiety lub punktowe oświetlenie koło lustra, które pozwala kobietom na wykonanie dokładnego makijażu. Niekiedy stosuje się też inne rozwiązania, jak podświetlenia półek, szafek czy kabiny prysznicowej.

Plafony w łazience

Plafony świetnie sprawdzają się w łazienkach. Możemy montować je na suficie lub po bokach na ścianach. Najczęściej pełnią rolę wspomnianego oświetlenia ogólnego i zapewniają bezpieczeństwo korzystania z tego pomieszczenia dla wszystkich domowników.

Światło do makijażu

W tej roli świetnie sprawdzają się kinkiety przy lustrze lub specjalnie mocowane lampki na ruchomych statywach, które możemy odpowiednio schować na bok lub ustawić do robienia makijażu. Koniecznie muszą mieć osobne włączniki od oświetlenia głównego, a światło jakie dają powinno być białe.

Oświetlenie punktowe

W celu stworzenia oświetlenia punktowego najczęściej wykorzystuje się LEDy w różnej formie. Mają one przede wszystkim podkreślać konkretne punkty i podnosić walory estetyczne łazienki. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań można stworzyć niezwykle klimatyczne wnętrze.

 

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *