Jak dobrze oświetlić łazienkę — szafka łazienkowa z oświetleniem

Oświetlenie łazienki jest niezwykle ważne. Brak dobrego światła w łazience może utrudnić, a wręcz uniemożliwić codzienne czynności wykonywane przed lustrem, takie jak mycie zębów, golenie się czy nakładanie makijażu. Wiele osób zastanawia się więc, jak dobrze oświetlić łazienkę?

Jakie oświetlenie główne do łazienki?

Podstawowym źródłem światła w łazience jest oczywiście główne oświetlenie. Dobrym wyborem będą lampy sufitowe z plafonami lub wbudowanymi halogenami, które równomiernie rozproszą światło po całym pomieszczeniu. Dzięki temu w łazience będzie wystarczająco jasno, by poruszać się po niej w wygodny sposób. 

Szafa lustrzana z oświetleniem — ciekawy sposób na doświetlenie łazienki

Równie ważne co oświetlenie całego pomieszczenia jest właściwe doświetlenie w okolicach lustra. To właśnie przy lustrze nad umywalką wykonujemy najbardziej precyzyjne czynności pokroju golenia się czy nakładania makijażu. Szczególnie w przypadku robienia make-upu złe światło może uniemożliwić nam wykonanie go precyzyjnie.

Oryginalnym i praktycznym sposobem będzie zakup szafki lustrzanej z oświetleniem LED, która nie tylko będzie wyglądała zjawisko i nowocześnie, ale również jest funkcjonalna i pozwala na doświetlenie pomieszczenia. Szeroki wybór szafek z lustrem do łazienki z oświetleniem znajdziesz na stronie https://alasta.pl/kategoria-produktu/szafki-lazienkowe-z-lustrem/, gdzie producent oferuje szafki z personalizowanym i regulowanym kolorem podświetlenia, które dopasujesz łatwo do stylu łazienki. 

Oświetlenie wanny i prysznica, czy to możliwe?

Poza lustrem łazienkowym z szafką i oświetleniem warto pomyśleć również na dodatkowym oświetleniu wanny lub prysznica. Dzięki temu nadasz jeszcze bardziej nowoczesny wygląd do swojej łazienki, a ponadto może ono pomóc w stworzeniu relaksacyjnego nastroju. 

Oświetlenie prysznica i wanny jest możliwe dzięki zamontowaniu na ścianie lub suficie specjalnej lampy z ochroną przed wodą, co pozwoli na bezpieczne użytkowanie bez względu na wilgoć i parę wodną.