Oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej

Jeśli chodzi o budynki użyteczności publicznej, czyli szkoły, urzędy i inne tego rodzaju miejsca, to plafony będą odpowiednim rozwiązaniem jeśli chodzi o oświetlenie. Mogą oczywiście pięknie wyglądać i odpowiednio wkomponowywać się w wystrój konkretnego wnętrza, jednak wiele dostępnych na rynku rodzajów jest specjalnie wzmocniona, dzięki czemu są one odporne na wandalizm czy inne wypadki.

Korytarze szkolne

W czasie przerw na korytarzach szkolnych wiele się dzieje, zdarza się że ktoś czymś rzuci i trafi to w lampę, stąd dawniej powszechne były potłuczone świetlówki w placówkach edukacyjnych. Specjalne, wzmocnione plafony, są idealnym rozwiązaniem do szkół. Przebywa tu duża ilość dzieci, tak więc takie rozwiązanie pozytywnie wpływie na ich bezpieczeństwo.

Biura i urzędy

Jeśli chodzi o plafony w biurach oraz urzędach, to wskazując je jako rozwiązanie mamy na względzie zarówno bezpieczeństwo pracowników, jak i ich zdrowie i koncentrację. Świetlówki bardzo męczą oczy, sprawiają że wielogodzinna praca przed komputerem staje się jeszcze cięższa. W plafonach możemy zamontować żarówki o dowolnej barwie, które będą koić, a nie męczyć wzrok.

 

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *