Światło jest ważne

Odpowiednie oświetlenie w domu ułatwia nam wiele codziennych czynności. Przykładowo rano w kuchni dobrze jeśli dysponujemy kilkoma źródłami światła o różnej intensywności. Nie każdy bezpośrednio po przebudzeniu, będzie chętnie korzystał z intensywnego i jasnego światła, czasem na czas przygotowywania się do rozpoczynającego się dnia wolimy coś bardziej stonowanego.

Światło w jadalni

Jadalnia to kolejne miejsce, które wymaga odpowiedniego dobrania oświetlenia. Ze względów praktycznych, ale również estetycznych zaleca się zawieszenie większego żyrandola bezpośrednio nad stołem, na samym jego środku. W ten sposób światło będzie idealnie docierało do wszystkich jedzących przy nim osób. Należy jednak pamiętać, aby nie znajdował się on nadmiernie nisko, gdyż wówczas może przeszkadzać w prowadzeniu rozmowy i wpływać na ograniczenie przestrzeni w planie otwartym.

Jeśli jadalnia stanowi osobne pomieszczenie do dodatkowo montuje się oświetlenie na ścianach, aby było ono odpowiednio jasne i przytulne. W oświetleniu ściennym najczęściej wykorzystuje się plafony lub kinkiety.

Światło w sypialni

Sypialnia to kolejne miejsce, które wymaga odpowiedniego dobrania oświetlenia. Po pierwsze lampki nocne, które muszą znajdować się blisko łóżka, a ich zgaszenie bez wstawania powinno przebiegać bez problemu. Montuje się również duże światło sufitowe, np. piękny żyrandol i ewentualnie ustawia w kąciku stojącą lampę jeśli tworzymy tzn. kącik wypoczynkowy.

 

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *