Jak urządzić salon?

Nowe mieszkanie to zawsze ekscytująca przygoda z urządzaniem i wybieraniem kolejnych mebli. Oferta sklepów jest tak duża, że bardzo ciężko się zdecydować. Jednym z ważniejszych miejsc w mieszkaniu jest zazwyczaj salon. To tam spędzamy większość czasu, przyjmujemy gości, a często musi pełnić też dodatkowe funkcje.

Jednym z pierwszych mebli, jakie musimy przejrzeć i wybrać, są sofy. Możemy zdecydować się na dwuosobową, trzyosobową, narożnik lub jeszcze inne kombinacje. Najważniejszą sprawą jest ilość dostępnego miejsca. Jeżeli nie mamy go za wiele, wtedy musimy wybrać mniejszą sofę. Dobrze też zdecydować się na wersję z możliwością rozłożenia.

Jeżeli mamy więcej miejsca, możemy zdecydować się na większą sofę lub narożnik. Dzięki temu będziemy mogli zapraszać więcej osób i spędzać wspólnie czas.

Stolik – taca?

Drugim meblem, który jest niezbędny w salonie, jest stolik. W ofercie sklepów są modele w różnych stylach. Możemy wybrać klasyczny, drewniany stolik albo np. bardziej nowoczesny, ze stali z wgłębionym blatem, wyglądający jak taca z nóżkami. Taki model będzie pasował zarówno do nowoczesnych przestrzeni, jak i do klasycznych, gdzie będzie ciekawym elementem stanowiącym przeciwwagę do całości.

Geometryczny stolik

Ciekawym wyborem będzie również stolik o geometrycznej formie, który nie ma klasycznych nóżek, a złożony jest z podstawowych kształtów, nieraz fantazyjnie powyginanych, których część stanowi podporę dla blatu. Taki model sprawia wrażenie lekkości i nie przeciąża przestrzeni.

Kiedy już wybierzemy te dwa podstawowe dla salonu meble, możemy zacząć dodawać przestrzeni osobistego charakteru poprzez dodatki.

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *