Styl sypialni – jak go wybrać?

Być może przeglądasz niekończącą się ilość projektów sypialni i wiele z nich Ci się podoba. Nie bardzo wiesz, który styl sprawdzi się w Twoim wnętrzu, więc najchętniej zastosowałbyś wszystkie. Warto wtedy po prostu dłużej zastanowić się nad tym, jaka powinna być Twoja sypialnia.

 

Funkcjonalność pomieszczenia

Zanim zaczniesz dobierać różne style sypialni, pomyśl, jakie pomieszczenie kojarzy Ci się z funkcjonalnością. Czy jest to przestrzeń, którą łatwo jest posprzątać, czy może pokój, w którym wszystko ma swoje miejsce? Pamiętaj, że na przykład na ciemnych meblach bardziej widać kurz, a z kolei pomieszczenie z dużymi oknami i pozbawione zasłon da Ci większą ilość naturalnego światła, ale też mniej prywatności. Czy skandynawskie meble do sypialni kojarzą Ci się z wygodą, czy bardziej z surowością? Jak Ty rozumiesz komfortowe wnętrza?

Twoje upodobania

Lubisz, kiedy dookoła są tylko te rzeczy, których potrzebujesz? A może minimalistyczny wystrój nie jest dla Ciebie, bo na co dzień lubisz otaczać się bibelotami? Po prostu zastanów się, jakimi rzeczami na co dzień się otaczasz. Co lubisz? Czy Twoje meble do sypialni, które chcesz w niej umieścić, to tylko łóżko i kilka szaf, czy może jeszcze kącik wypoczynkowy i biurko? Zastanów się, jakich elementów w pokoju potrzebujesz, a łatwiej wpadniesz na to, jak to wszystko zaaranżować. Wpływ na wybór stylu pomieszczenia może mieć również jego wielkość. Jeśli bowiem chcesz umieścić w sypialni sporą ilość mebli, a nie jest ona zbyt przestrzenna, to Twoje wnętrze raczej nie będzie kojarzyć się z minimalizmem.