Rodzaje łóżek do pokoju dziecięcego

Pokoiki dziecięce nieco różnią się od sypialni dorosłych. Często bowiem trzeba w nich stworzyć miejsce nie tylko do wygodnego snu czy siedzenia przy biurku, ale też do zabawy. Nie w każdym pokoju jest to proste, ze względu na ograniczony metraż.

 

Łóżka rozkładane

Jednym ze sposobów zaoszczędzenia miejsca w pokoju dziecięcym jest zakup rozkładanego łóżka. Zazwyczaj zajmuje ono mniej miejsca niż mebel, który jest jedną całością. Można zaopatrzyć się w specjalny fotel, który za dnia będzie służył do wygodnego siedzenia, a nocą zmieni się w komfortowy tapczanik. Jeśli dziecko jest nieco większe, to zamiast fotela lepiej pewnie sprawdzi się rozkładana kanapa.

 

Pojedyncze łóżko dziecięce

Jeśli pokój dziecka nie jest bardzo mały, warto kupić mu zwykłe, pojedyncze łóżko. Nie zajmuje ono tyle miejsca, co miejsce do spania dla dorosłych, a jednak tradycyjne łóżka mogą niekiedy okazać się wygodniejsze od tych rozkładanych.

 

Łóżka piętrowe

Istnieją także łóżka piętrowe, które są świetnym rozwiązaniem, jeśli właścicielami pokoju jest dwójka malców. Wówczas jeden będzie spał u góry, a drugi na dole. Istnieją także piętrowe łóżka dla jednej osoby, które umożliwiają spanie na pewnym poziomie, ponad podłogą, podczas gdy niżej można stworzyć przestrzeń na przykład do zabawy i przechowywania.