Funkcjonalny przedpokój

Salon, kuchnia, jadalnia, sypialnia – to pomieszczenia, nad którymi najbardziej się zastanawiamy, kiedy meblujemy mieszkanie. Są to przecież miejsca, gdzie spędzamy najwięcej czasu, muszą więc być bardzo funkcjonalne, ale też i ładne, aby nam się miło w nich przebywało. Jednak jest też pomieszczenie, które często traktujemy po macoszemu, a które jest w zasadzie pierwszym, które widzimy po wejściu do mieszkania, warto więc zadbać i o nie.

To pomieszczenie to przedpokój. Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad nim zbytnio, w końcu szybko z niego wychodzimy. Jednak funkcjonalny przedpokój może nam wiele ułatwić w codziennym funkcjonowaniu.

Gdzie odwiesić

Przede wszystkim powinien się w nim znaleźć miejsce do powieszenia kurtek i płaszczy. Jeżeli mamy wystarczająco dużo miejsca, warto postawić tam szafę, aby móc chować kurtki. Dzięki temu nie będą zaburzały wizualnie przestrzeni. Kiedy nie mamy jednak na tyle miejsca, warto kupić ładny wieszak. Im bardziej nowoczesny, tym lepiej. Sam w sobie będzie ozdobą naszego przedpokoju. Jeżeli ktoś ma bardzo dużo miejsca, może się zdecydować i na wieszak, i na szafę.

Gdzie usiąść

Kolejnym ważnym miejscem w przedpokoju jest to, w którym możemy włożyć buty. Zazwyczaj takiego miejsca nie ma i buty wkładamy na stojąco, na szybko. A można temu zaradzić w bardzo prosty sposób. Rozwiązaniem problemu są pufy. W sklepach jest ich bardzo duży wybór. Wystarczy postawić taki mebel niedaleko wejścia i wtedy naturalnie będziemy z niego korzystać podczas ubierania się lub rozbierania. W końcu chyba dla każdego niezbyt wygodne jest ściąganie kozaków na stojąco. Dzięki temu, że będziemy mieć gdzie usiąść, czynność ta stanie się o wiele mniej mecząca.

Gdzie odłożyć

Ostatnim, o czym powinniśmy pomyśleć, jest jakaś przestrzeń, gdzie możemy odłożyć np. klucze czy torebkę. Zazwyczaj nie mamy bardzo dużo przestrzeni do zagospodarowania, warto więc zdecydować się na niewielką konsolkę. Nie zabierze dużo przestrzeni, a ułatwi nam codzienne wchodzenie i wychodzenie z domu.

Tych kilka niewielkich mebli może sprawić, że codzienność będzie mniej kłopotliwa, bo o wielu trywialnych sprawach pomyśleliśmy wcześniej.