Fotel i puf – para idealna

Nasze mieszkania meblujemy coraz wygodniej i staramy się dopasować je do naszego stylu życia i potrzeb. Coraz częściej widujemy powrót do wykorzystywania dużych foteli, a których wygodnie można się rozsiąść. Przez kilka lat były one usuwane z projektów, co tłumaczono zazwyczaj brakiem miejsca. Jednak w ostatnim czasie następuje renesans tych mebli i użytkownicy często znajdują miejsce na taki fotel.

Powrót puf

Kiedy już zdecydujemy się na umieszczenie w pokoju większego fotela, warto pomyśleć też nad pufami. Pufy kiedyś występowały niemal we wszystkich salonach, potem spotkała je banicja, a obecnie znowu nieśmiało pojawiają się w ofertach sklepów. Warto z nich korzystać, ponieważ mogą spełniać wiele funkcji.

Miejsce do siedzenia

Kiedy mamy większą ilość gości, nie zawsze wszystkich możemy posadzić na krzesłach czy sofie, bo okazuje się, że nie mamy tyle miejsca, aby pomieścić je na co dzień. Dobrze wtedy sprawdzają się pufy, na których część gości może przysiąść. Nie zajmują one tyle miejsca co krzesła czy fotele, mogą być łatwo przenoszone i chowane, kiedy nie są potrzebne.

Zdrowy odpoczynek

Dodatkową funkcją puf jest możliwość używania ich jako podnóżka. Wiemy, że lekarze zalecają odpoczynek z nogami lekko uniesionymi, aby usprawnić przepływ krwi w żyłach, dlatego warto, kiedy tylko możemy, odpoczywać w ten sposób. Dobrze do tego sprawdzi się właśnie para fotel z pufem, na którym możemy położyć nogi, albo narożnik, który możemy ustawić w taki sposób, aby nam się wygodnie odpoczywało z uniesionymi nogami. Dzięki temu nasz odpoczynek będzie sprzyjał zdrowiu.